Apartamentowiec "Pegaz"

Przeznaczenie i program funkcjonalno-użytkowy

Budynek zaprojektowany jest jako wolnostojący, podpiwniczony, o pięciu kondygnacjach nadziemnych, w tym dwóch ostatnich kondygnacjach użytkowych w stromym dachu. W kondygnacji podziemnej znajduje się:

  • parking na 28 stanowisk postojowych,
  • przestrzeń komunikacyjna (klatka schodowa z przedsionkiem),
  • pomieszczenie techniczne szybu instalacyjnego,
  • pomieszczenie techniczne przyłącza wody i węzła cieplnego,
  • rozdzielnia elektryczna,
  • pomieszczenie gospodarcze,
  • maszynownia dźwigu,
  • pomieszczenie gromadzenia nieczystości,
  • zespoły komórek gospodarczych na potrzeby lokali pensjonatowych wraz z niezbędną komunikacją.

Wjazd na kondygnacje garażową zaplanowano z ulicy Orzeszkowej poprzez dwukierunkową pochylnię zewnętrzną o nachyleniu 15% oraz bramę garażową.

W parterze zlokalizowano lokal usługowy z możliwością pełnienia funkcji gastronomicznej. Układ funkcjonalny tworzą pomieszczenia: jadalni, rozdzielni żywności, magazynu, pomieszczenia gospodarczego, szatni dla personelu oraz WC dla personelu oraz niezbędnej przestrzeni komunikacyjnej. Jadalnia dostępna jest bezpośrednio z zewnątrz.

W pomieszczeniu holu na parterze zaprojektowano recepcję obsługującą gości pensjonatu.

W ramach recepcji przewiduje się całodobową sprzedaż napojów w opakowaniach jednorazowych, bezzwrotnych (butelkowanych) dla gości pensjonatu oraz zapewnia się możliwość oglądania TV w miejscu ogólnodostępnym.

W parterze zaprojektowano przestrzeń komunikacyjną (klatka schodowa, korytarz) oraz siedem lokali pensjonatowych, 3 lokale jednopokojowe  i 4 lokale dwupokojowe, z bezpośrednim wyjściem na teren rekreacyjny przy budynku. Każdy z lokali jest wyposażony w aneks kuchenny i łazienkę.

Kondygnacje I - IV są kondygnacjami pensjonatowymi.

Piętro I i II stanowią kondygnacje powtarzalne pod względem dyspozycji lokali pensjonatowych. Na każdej z tych kondygnacji zaprojektowano po 6 lokali jednopokojowych, wyposażonych w aneks kuchenny i łazienkę, oraz po 4 lokale dwupokojowe, wyposażone w aneks kuchenny i łazienkę.

Na poddaszu I i poddaszu II, które są także kondygnacjami powtarzalnymi, zaprojektowano po 3 lokale jednopokojowe oraz po 6 lokali dwupokojowych. Wszystkie te apartamenty są wyposażone w aneks kuchenny i łazienkę, jedynie dwa największe posiadają wyodrębnione pomieszczenia kuchenne. 

Wszystkie lokale pensjonatowe posiadają wyjścia na balkony i tarasy zewnętrzne. Największe apartamenty na poddaszu I i II, od strony frontowej budynku są zamknięte fasadą szklaną, która nadaje tym lokalom przestrzenny i luksusowy charakter.

Komunikacja pionowa miedzy kondygnacjami następuje poprzez wewnętrzną ogólnodostępną klatkę schodową oraz  windę. Komunikacja pozioma do lokali na poszczególnych kondygnacjach odbywa się poprzez galerie doświetlone światłem dziennym z przestronnego świetlika dachowego.

Powierzchnia użytkowa

Suma 3208,10 m2
Piwnica 1060,30 m2
Parter 400,80 m2
I piętro 442,50 m2
II piętro 441,80 m2
Poddasze I 441,60 m2
Poddasze II 433,10 m2