Apartamentowiec "Feniks"

Przeznaczenie i program funkcjonalno-użytkowy

Budynek zaprojektowany jest jako wolnostojący, podpiwniczony, o pięciu kondygnacjach nadziemnych, w tym dwóch ostatnich kondygnacjach użytkowych w stromym dachu. W kondygnacji podziemnej znajduje się:

 • parking na 24 stanowiska postojowe,
 • przestrzeń komunikacyjna (klatka schodowa z przedsionkiem),
 • pomieszczenie techniczne szybu instalacyjnego,
 • pomieszczenie techniczne przyłącza wody i węzła cieplnego,
 • rozdzielnia elektryczna,
 • pomieszczenie porządkowe,
 • maszynownia dźwigu,
 • pomieszczenie gromadzenia nieczystości,
 • cztery wydzielone zespoły komórek gospodarczych na potrzeby lokali pensjonatowych wraz z niezbędną komunikacją.

Wjazd na kondygnacje garażową zaplanowano z ulicy Orzeszkowej poprzez pochylnię zewnętrzną o nachyleniu 15% oraz bramę garażową.

W parterze zlokalizowano dwa lokale usługowe:

 • lokal z możliwością pełnienia funkcji gastronomicznej: Układ funkcjonalny tworzą pomieszczenia: jadalni, rozdzielni żywności, magazynu, pom. gospodarczego, szatni dla personelu oraz WC dla personelu oraz niezbędnej przestrzeni komunikacyjnej. Jadalnia dostępna jest bezpośrednio z zewnątrz.
 • lokal o profilu handlowym–usługowym. Układ funkcjonalny tworzą pomieszczenia: sali sprzedaży, magazynu, pomieszczenia socjalnego, szatni personelu, WC personelu, WC klientów oraz niezbędnej przestrzeni komunikacyjnej. Możiwość realizowania dowolnej działalności .

W pomieszczeniu hallu na parterze zaprojektowano recepcję obsługującą gości pensjonatu.

W ramach recepcji przewiduje się całodobową sprzedaż napojów w opakowaniach jednorazowych, bezzwrotnych (butelkowanych) dla gości pensjonatu oraz zapewnia się możliwość oglądania TV w miejscu ogólnodostępnym.

W parterze zaprojektowano toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, przestrzeń komunikacyjną (klatka schodowa, korytarz) oraz dwa lokale pensjonatowe, dwupokojowe, z bezpośrednim wyjściem na teren rekreacyjny przy budynku, każdy wyposażony w aneks kuchenny, łazienkę i garderobę.

Kondygnacje I - IV są kondygnacjami pensjonatowymi.

Piętro I, II oraz poddasze I stanowią kondygnacje powtarzalne pod względem dyspozycji lokali pensjonatowych. Na każdej z tych kondygnacji zaprojektowano po 9 lokali jednopokojowych, wyposażonych w aneks kuchenny i łazienkę, oraz po 2 lokale dwupokojowe, wyposażone w aneks kuchenny i łazienkę.

Na poddaszu II zaprojektowano 5 lokali jednopokojowych, wyposażonych w aneks kuchenny i łazienkę oraz 4 lokale dwupokojowe, wyposażone w aneks kuchenny i łazienkę.

Wszystkie lokale pensjonatowe posiadają wyjścia na balkony i tarasy zewnętrzne.

Komunikacja pionowa miedzy kondygnacjami następuje poprzez wewnętrzną ogólnodostępną klatkę schodową oraz poprzez windę. Komunikacja pozioma do lokali na poszczególnych kondygnacjach – poprzez korytarze doświetlone światłem dziennym.

Powierzchnia użytkowa

Suma 2 940,70 m2
Piwnica 829,00 m2
Parter 389,80 m2
I piętro 435,80 m2
II piętro 433,90 m2
Poddasze I 426,60 m2
Poddasze II 425,60 m2